DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Štěňata

Očekáváme vrh C
Všechna štěňátka jsou předběžně rezervovaná!


Máme štěňátka! Kluka a holčičku. Oba jsou již rezervovaní!

Očekáváme štěňátka s dlouhou i polodlouhou variantou srsti.
Oba dva rodiče maji přátelské otevřené povahy, jsou snadno motivovatelní balonkem a baví je cvičit. Argon s pánečky se věnují sportovní kynologii. Elynka aktivně pase ovce (složena zkouška IHT1). 

VRH "B"
NAROZENÍ OČEKÁVÁME KONCEM ŘÍJNA 

!!!březost potvrzena!!!

rodokmen zde

    Klademe vysoký důraz na to, aby štěňata odchovaná v naší chovatelské stanici od nás odcházela maximálně socializovaná a vymazlená. Štěňata budou odchována v bytě a v neustálém kontaktu s člověkem.
 
    Názory od kdy přesně začíná fáze socializace se mírně liší. Nikdo z odborníků však nemůže popřít, že toto období je jedno z nejdůležitějších v živote psa. Jakmile štěně otevře oči a začne slyšet (od 10. dne věku) začíná se učit. Nejdříve od matky, později od sourozenců. Nezanedbatelnou úlohu zaujímá i chovatel, ten by štěňatům měl poskytnout co nejvíc podnětů. Od 6. týdne se štěňata učí chování k lidem, jiným psům a ostatním zvířatům. Osvojují si správné návyky a seznamují se s novými situacemi, které by měl mít pod kontrolou právě chovatel. Proto od nás štěňátka neodcházejí do nových domovů dříve jak po dosažení 8. týdne věku. Tato ranná fáze socializace trvá zhruba do 12. týdne. Takže ji neovlivní pouze chovatel ale už i nový majitel psa. Později si štěně začíná budovat postavení ve smečce a více se projeví jeho temperament. Zhruba kolem půl roku si upevní postavení ve smečce a vazbu na páníčka. Bílý švýcarští ovčáci jsou citlivé a vnímavé plemeno, je velmi dobré vychovavát je pozitivně a podporovat jejich sebevědomí. Pokud chcete aby vám ze štěněte vyrostl pohodový a nebojácný pes, nesmítete toto všechno podcenit ani přehnat. Poskytněte vašemu štěněti co nejvíce podnětů a nových situací, při strachu neutěšujte, chovejte se klidně a za žádoucí reakce odměňte. Nebojte se štěně nechat si hrát s hodnými a vychovanými psi. Poskytněte mu pohyb, ale štěně nepřetěžujte. Je potřeba si uvědomit, že každé štěně je trošku jiné, a to co jedno štěně zvládne hned, jinému může trvat trošku déle. 
 
    Milujeme toto plemeno a víme, že se i z bělouše dá vychovat parťák pro všechno ALE POUZE SE SPRÁVNÝM PŘÍSTUPEM. Ať už chcete cvičit poslušnost, běhat agility, stopovat nebo jen chodit na procházky, bez správného základu to nepůjde. Při jakýchkoliv pochybnostech, problémech ale i při vašich úspěších o vás vždy moc rádi uslyšíme. Případně poradíme a pomůžeme. Těšíme se, že všichni nový majitelé našich odchovaných štěnat se stanou naší bělouší rodinou a budeme stále v kontaktu tak jako my jsme v kontaktu s Elynčinou chovatelskou stanicí Falco line.
 
 
Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.
Gene Hill


 

Více v sekci

ODCHOV - VRH A

a

PROČ ŠTĚNĚ S PRŮKAZEM PŮVODU

 
SOCIALIZAČNÍ VÝLET - kynologický kroužek, Hranice na Moravě